Бойко Є. І. Методологічні положення прогнозування розвитку промислового виробництва регіону / Є. І. Бойко // Регіональна економіка. – 2009. – №2(52). – С. 14-22.
Автори
Анотація
Висвітлено методологічні положення формування прогнозів розвитку промислового виробництва регіону. Акцентується увага на забезпеченні оптимальних перспективних управлінських рішень, моделюванні основних задач прогнозування, визначенні основних показників розвитку промислових підприємств: прибутку, собівартості, рентабельності основного капіталу, обсягів продукції і послуг. Розглянуто сценарії для побудови прогнозів.
Ключові слова:
прогнозування, розвиток, промислове виробництво, розширене відтворення
Розглянуто формування моделі управління адміністративно-територіальними одиницями (АТО) на основі теорії подвійного управління: оперативного управління та управління програмами і проектами, а також основні структурні елементи моделі: цінності, потенціал, стратегія, цілі, завдання. Модель управління АТО базується також на використанні аксіологічного підходу і адаптована до сучасних концепцій управління, зокрема «живого» менеджменту. Створення (збереження) цінностей для забезпечення потенційної здатності територіальної громади до ефективного її функціонування в умовах невизначеного зовнішнього середовища є однією з загальних цілей управління соціальним і економічним розвитком АТО. Цінності окремих територіальних громад є неідентичними, що обумовлює унікальність стратегій АТО.
адміністративно-територіальна одиниця, управління, розвиток, цінності, потенціал, ціль, проект
Здійснено ґрунтовний аналіз показників розвитку і використання людських ресурсів у Луганській області і запропоновані методичні підходи щодо аналізу і прогнозування розвитку потенціалу населення регіону з використанням інформаційних можливостей державної статистичної звітності. Підсумкові результати і прогнози: скорочення постійного населення області, особливо в сільській місцевості і провідних областях, найманих працівників підприємств, установ і організацій, що працюють в «тіньовому» секторі і тому подібне, наочно показують недосконалість здійснюваної соціально-економічної політики в Україні і її складових (соціальної, демографічної, економічної, податкової, кредитно-фінансової, інвестиційної, підприємницької та ін.) на регіональному рівні. Здійснено ґрунтовний аналіз показників розвитку і використання людських ресурсів в Луганській області та запропоновано методичні підходи щодо аналізу і прогнозування розвитку потенціалу населення регіону з використанням інформаційних можливостей державної статистичної звітності.
людські ресурси, потенціал населення регіону, аналіз, прогнозування
Узагальнено існуючі та дано власне тлумачення економічних категорій: організаційно-економічний механізм, господарський механізм, економічний механізм. Обґрунтовано методи їх формування, напрями вдосконалення. Розглянуто форми державного регулювання, інструменти ринкової саморегуляції розвитку промислового виробництва.
промислове виробництво, регіон, механізми розвитку, державне регулювання, ринкова саморегуляція розвитку