|
Положення про рецензування статей у науково-практичному журналі «Регіональна економіка»
- Це положення регламентує порядок рецензування статей, що надходять до редакційної колегії науково-практичного журналу з економічних наук «Регіональна економіка».
- Наукові статті, які реєструються в редакції журналу, проходять рецензування, яке виконують висококваліфіковані фахівці з відповідних наукових напрямів. Вони мають наукові ступені доктора або кандидата наук, дослідження і публікації за відповідною спеціальністю та тематикою. За необхідністю голова редколегії журналу додатково залучає фахівців за відповідною спеціальністю в разі виявлення різних позицій рецензентів, автора – стаття направляється третьому рецензенту та додатково розглядається на засіданні редколегії журналу. Рецензентів обирають голова редколегії журналу та його заступники.
- Процедура рецензування є анонімною як для рецензента, так і для авторів і здійснюється двома незалежними рецензентами (подвійне «сліпе» рецензування).
- Усі рецензенти мають дотримуватися вимог до етики в наукових публікаціях Комітету з етики в публікаціях (Committee on Publication Ethics) і бути об’єктивними та неупередженими.
- До рецензування допускаються наукові статті, оформлені строго відповідно до вимог до статей, які пройшли первинний контроль у редакції.
- Рецензент має розглянути статтю впродовж 10-14 днів з моменту її отримання та направити рецензію редакції журналу особисто чи електронною поштою. У випадку неможливості прорецензувати статтю рецензент надсилає мотивовану відмову впродовж трьох днів з дня отримання листа редакції журналу. Строки рецензування в кожному окремому випадку визначаються з урахуванням створення умов для максимально оперативної публікації статті, але не можуть перевищувати двох тижнів.
- У рецензії висвітлюються такі питання: чи вміщує стаття матеріал, що виправдовує її друкування на сторінках журналу (особистий внесок автора, актуальність і новизна статті); чи має матеріал прикладну значимість дослідження; чи відповідає назва статті, меті статті висновкам автора; чи є необхідність у позачерговому публікуванні статті з метою закріплення пріоритету; чи досить обґрунтовано зроблені авторами висновки; чи відповідають вимогам наукового видання якість статті, використана література, оформлення графічного матеріалу, розміри анотацій; що потребує скорочення (текст, рисунки, таблиці, література); чи дотримується авторами наукова етика, зокрема відсутність у рецензованій статті плагіату.
- Висновок рецензента, укладений за запропонованою редакцією формою, має бути підписаний рецензентом із зазначенням місця роботи, посади, наукового ступеня, ученого звання, дати завершення рецензування.
- У разі отримання рецензії з зауваженнями та рекомендаціями, стаття з анонімною копією рецензії направляється авторам на доопрацювання. Під час доопрацювання статей за зауваженнями рецензентів автор виділяє у доопрацьованому електронному варіанті статті змінений текст, додані речення, таблиці, рисунки чи інший доданий матеріал для оперативної перевірки рецензентом врахованих зауважень за наданими рецензіями.
- Після доопрацювання автором (авторами) статті за зауваженнями матеріали направляються рецензенту для перевірки внесених змін і доповнень. Після отримання висновків рецензентів про рекомендацію до опублікування доопрацьованих авторами статей редакційна колегія журналу ухвалює рішення щодо формування номерів журналу.
- Оригінали рецензій зберігаються в редакції журналу два роки.
|
|