Науково-практичний журнал
УКР   ENG
Регіональна економіка
   



Журнал Регіональна економіка -- re2009.02.149

Репозитарій ІРД НАНУ Репозитарій НБУВ Машика Ю. В. Територіальна організація регулювання трудоміграційних процесів в умовах лібералізації трудових відносин / Ю. В. Машика // Регіональна економіка. – 2009. – №2(52). – С. 149-158.

Автори

Анотація

Показано, що соціально-економічним підґрунтям міграційних процесів, особливо трудових, є незбалансованість між попитом та пропозицією робочої сили на вітчизняних та зарубіжних ринках праці, бажання частини населення покращити свої умови праці та матеріальне становище, знайти адекватні можливості професійної самореалізації. Сьогодні ринок праці визначає мотиви та спрямованість значної частини міграційних пересувань як всередині України, так і поза її межами. Але відбувається цей процес поза межами державного контролю та регулювання або за його слабкою участю. До внутрішніх потоків можна віднести міграцію із депресивних регіонів, міграційні потоки між містом та селом. До зовнішніх – еміграцію робочої сили з України в інші країни, у тому числі «відплив мізків», зустрічні потоки економічних мігрантів із ближнього та дальнього зарубіжжя.

Ключові слова:

еміграція, оплата праці, ринок праці, працівник-мігрант, міграційні потоки

Подібні статті



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ Синяєва Л. В. Проблеми регулювання оплати праці та шляхи їх вирішення в Україні / Л. В. Синяєва // Регіональна економіка. – 2009. – №1(51). – С. 171-177. 

Розглянуто проблематику регулювання оплати праці в Україні з точки зору купівельної спроможності заробітної плати. Виявлено негативні тенденції у сфері оплати праці та доведено, що, незважаючи на позитивну динаміку зростання номінальної заробітної плати в Україні, купівельна спроможність громадян щорічно знижується. Доведено, що рівні заробітної плати формуються не за складністю праці та її продуктивністю, а за галузями, особливо з монопольним ухилом. Обґрунтовано необхідність посилення державного втручання у сферу регулювання оплати праці з метою підвищення рівня життя працюючих громадян в Україні. 
оплата праці, купівельна спроможність 


Веб-майстер П. Попадюк