Науково-практичний журнал
УКР   ENG
Регіональна економіка
   



Журнал Регіональна економіка -- re2009.03.233

Репозитарій ІРД НАНУ Репозитарій НБУВ Адамовський О. М. Ідея сталого лісокористування у ретроспективі / О. М. Адамовський // Регіональна економіка. – 2009. – №3(53). – С. 233-240.

Автори

Анотація

Проаналізовано еволюцію ідеї сталого лісокористування. Подано європейський досвід втілення понять та принципів сталого лісокористування у ретроспективі за останні триста років. Проаналізовано та узагальнено поняття та принципи, починаючи з перших праць Краловіча, Швестки, Гартіга з подальшим їх розвитком та вдосконаленням Юдейхом, Вагнером, Баедером, Кнухелем, Mантелем, Ріхтером та Дейвісом до сьогоднішнього розуміння сталого лісокористування. На думку автора, ідея «цільового лісу» вказує на необхідність оптимізації процесу прийняття рішень через регулювання розмірів та часових меж лісокористування в Україні.

Ключові слова:

стале лісокористування, використання лісових ресурсів, модель, цільовий ліс, оптимізація, процес прийняття рішень

Подібні статті



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ Одрехівський М. В. Логістична система інноваційних структур / М. В. Одрехівський // Регіональна економіка. – 2009. – №3(53). – С. 92-97. 

Для ефективного функціонування економічного механізму інноваційних структур запропонована модель логістичної системи та алгоритм її функціонування, описана структура матеріальних потоків, їх рух та механізм управління ними. Це сприятиме аналізу, оцінці та прогнозуванню станів матеріальних потоків, підготовці та прийняттю рішень з станів вхідних і процесних ресурсних потоків, вихідних і ринкових продуктових потоків, у підготовці й прийнятті рішень з управління станами і ресурсних, і продуктових потоків. 
інновації, модель, логістика, система, структура, ресурси, процес, продукти, потоки 



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ Папп В. В. Концептуальні підходи до формування та розвитку податкової системи України / В. В. Папп // Регіональна економіка. – 2009. – №1(51). – С. 225-232. 

Досліджено основні концептуальні напрями реформування вітчизняної податкової системи, які базуються на зміні структури та складу податків. Зокрема, запропоновано оптимізацію співвідношення прямих та непрямих податків, вдосконалення нормативно-правової бази у сфері оподаткування та спрощення форм податкової звітності. Як важливий напрям формування та реалізації податкової політики запропоновано зменшення податкового тиску на інвестиційну діяльність. 
податкова система, податкова політика, оптимізація, реформування, фіскальна роль, оподаткування 


Веб-майстер П. Попадюк