Науково-практичний журнал
УКР   ENG
Регіональна економіка
   



Журнал Регіональна економіка -- re2009.04.047

Репозитарій ІРД НАНУ Репозитарій НБУВ Щурик М. В. Відтворення земельних ресурсів Карпатського макрорегіону на засадах сталого розвитку / М. В. Щурик // Регіональна економіка. – 2009. – №4(54). – С. 47-53.

Автори

Анотація

Обґрунтовано потребу організації процесу відтворення земельних ресурсів аграрного сектора Карпатського макрорегіону на засадах сталого розвитку. Досліджено стан та нинішній рівень використання, збереження, поліпшення та охорони сільськогосподарських угідь відповідно до проголошених світовою спільнотою пріоритетів. Розкрито потребу посилення адресності та інформованості, що стосується механізму імплементації основоутворюючих принципів використання земель через призму розв’язання триєдиного завдання: поліпшення екології, підвищення економічної ефективності та належного розв’язання соціального пакету проблем.

Ключові слова:

економіка, екологія, соціум, фінансування, трансформація, відтворення, збереження

Подібні статті



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ УДК 330.341.42:339.924(477)
Папп В. В. Структурна трансформація економіки України у контексті євроінтеграційних процесів / В. В. Папп // Регіональна економіка. – 2008. – №1(47). – С. 23-31.

Літер.: 5


Досліджено стан та перспективи розвитку вітчизняної економіки в контексті процесу інтеграції до Європейського Союзу. Зокрема досліджено стан та тенденції зовнішньоекономічних зв’язків України, виокремлено їх переваги та недоліки. На основі проведеного аналізу запропоновано напрями структурування вітчизняної економіки відповідно до вимог ЄС, з метою активізації євроінтеграційних процесів України. 
економіка, структура, інтеграція, глобалізація, процес, зовнішньоекономічна діяльність, світове господарство, інвестиції 



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ Козик В. В. Соціальне та доступне житло: проблеми формування та фінансування / В. В. Козик, Л. І. Данчак // Регіональна економіка. – 2009. – №3(53). – С. 169-174. 

Проаналізовано нормативно-правові акти з питань державного забезпечення громадян житлом та дотримання норм забезпеченості в Україні. Сформовано порівняльну характеристику двох типів квартирного житла (соціального і доступного): за правом власності, за джерелами фінансування, за правом на отримання та за мінімальними нормами надання житла. Уточнено трактування понять «соціальне житло» та «доступне житло» та встановлено відповідність до них чинних підходів, визначено основні відмінності у їх формуванні та фінансуванні. 
житловий фонд, соціальне житло, доступне житло, фінансування 



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ УДК 336.71:330.322:330.3(477)
Кльоба Л. Г. Інвестиційна політика банків України в умовах ринкової трансформації економіки / Л. Г. Кльоба // Регіональна економіка. – 2008. – №1(47). – С. 183-190.

Літер.: 8


У процесі інвестиційної діяльності важливе значення має інвестиційна політика банку – сукупність заходів інвестиційного менеджменту, які спрямовані на забезпечення оптимальних обсягів, структури та прибутковості інвестиційних активів. Запропоновано практичні рекомендації щодо вдосконалення банками процесу розробки та реалізації інвестиційної політики. 
інвестиційна політика банку, інвестиційні програми, трансформація економіки 



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ Вовканич С. Й. Економічний простір в інтеграційній стратегії розвитку України: теоретико-методологічний аспект / С. Й. Вовканич // Регіональна економіка. – 2009. – №3(53). – С. 16-26. 

Вперше розглядається економічний простір як єдиний національний в інтеграційній стратегії розвитку України. З метою комплексного його вивчення зроблена спроба структуризації різновидів векторів у широкому контексті, по-перше, міждисциплінарних досліджень; по-друге, в системі загальнонаціональних пріоритетів, ідей та консолідації країни задля збереження тотожності титульного народу. 
економічний простір, інтеграційна стратегія розвитку, українська національна ідея, національний простір, збереження національної ідентичності 


Веб-майстер П. Попадюк