Науково-практичний журнал
УКР   ENG
Регіональна економіка
   



Журнал Регіональна економіка -- re2013.01.201

Репозитарій ІРД НАНУ Репозитарій НБУВ УДК 339.3:630*6 (477)
Попадинець Н. М. Внутрішній ринок продукції лісової промисловості України: підходи до оцінювання та напрями розвитку / Н. М. Попадинець // Регіональна економіка. – 2013. – №1(67). – С. 201-210.
Літер.: 10

Автори

Анотація

Здійснено аналіз розвитку внутрішнього ринку продукції лісової промисловості (ЛП) України як в цілому, так і по регіонах, щодо його відповідності тенденціям розвитку економіки. Розроблено методичний підхід до аналізу внутрішнього ринку продукції ЛП, що передбачає авторське застосування методики розрахунку внутрішнього ринку продукції ЛП та складається з чотирьох етапів дослідження: визначення та обґрунтування мети та завдань проведення оцінки та аналізу; визначення обсягів внутрішнього ринку та внутрішнього ринку продукції ЛП; оцінка розвитку внутрішнього ринку продукції ЛП; співставлення та узагальнення отриманих результатів та виявлення основних проблем розвитку внутрішнього ринку продукції ЛП. Запропоновано напрями підвищення конкурентоспроможності продукції ЛП на внутрішньому ринку на основі розвитку кластерної стратегії. Розглянуто можливість створення кластера ЛП в межах Житомирської, Рівненської, Чернігівської, Львівської, Івано-Франківської та Волинської областей України.

Ключові слова:

внутрішній ринок, експорт, імпорт, кластер, конкурентоспроможність, лісова промисловість

Подібні статті



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ Луцків О. М. Українська національна ідея як духовно-інтелектуальний код соборності народу: етнічний, інтеграційний та цивілізаційний вектори / О. М. Луцків, Н. М. Попадинець // Регіональна економіка. – 2011. – №3(61). – С. 209-211.



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ УДК 332.146:332.8:339.137(477)
Куліш І. М. Особливості вирішення житлового питання в Україні / І. М. Куліш // Регіональна економіка. – 2013. – №1(67). – С. 138-145.

Літер.: 16


Розглянуто особливості формування житлової політики в Україні. Досліджено вплив наявності житлового фонду на привабливість проживання на певній території, яка, своєю чергою, є одним з аспектів конкурентоспроможності регіону. Проаналізована можливість участі у програмі здешевленої іпотеки для низькооплачуваних категорій міського населення. Розроблено пропозиції щодо аналогу іпотечного кредитування для сільського населення. Наголошено на необхідності дослідження інших аспектів, які роблять регіон привабливим для проживання. 
житлове питання, комунальна квартира, регіон, конкурентоспроможність 



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ УДК 330.5:330.341.1/.4(477)
Писаренко С. М. Інноваційна складова структурної трансформації національної економіки / С. М. Писаренко // Регіональна економіка. – 2012. – №4(66). – С. 7-15.

Літер.: 17


Розглядається існування об’єктивної необхідності проведення структурної трансформації національної економіки України на інноваційній основі. Висвітлюються результати аналізу сучасного стану її промисловості, який визначається значним відставанням розвитку науково–технічної сфери, конкурентоспроможності від розвинених країн світу. Структурна трансформація, проведена на інноваційній основі у відповідності до існуючих конкурентних переваг країни, буде сприяти зміні структури, обсягів експорту промисловості і відповідно підвищенню конкурентоспроможності національної економіки на внутрішньому і світовому ринках. 
інновація, конкурентоспроможність, кластер, національна економіка, структурна трансформація, інноваційна інфраструктура 



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ УДК 339. 922 (477. 87)
Дяченко Б. І. Вплив світової фінансової кризи на зовнішньоторговельну діяльність України та регіонів Українських Карпат / Б. І. Дяченко, С. М. Рошко // Регіональна економіка. – 2011. – №4(62). – С. 86-92.

Літер.: 6


Проаналізовано зовнішньоторговельну діяльність України та регіонів Українських Карпат в умовах світової фінансової кризи. Зокрема, у першому розділі розглянуто вплив фінансової кризи на соціально-економічний розвиток окремих країн світу та України, у другому – проаналізовано динаміку зміни валового регіонального продукту, у третьому – досліджено негативний вплив світової фінансової кризи на зовнішньоторговельну діяльність товарами і послугами України та регіонів Українських Карпат. 
світова фінансова криза, зовнішньоторговельна діяльність, валовий внутрішній продукт, валовий регіональний продукт, експорт, імпорт, регіони Українських Карпат 



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ УДК 339.5:339.923:061.1(477)
Гоблик В. В. Специфіка прикордонної торгівлі в транскордонному просторі України з ЄС / В. В. Гоблик, І. Р. Тимечко // Регіональна економіка. – 2013. – №1(67). – С. 195-200.

Літер.: 7


Визначено прикордонну торгівлю та місце її локалізації. Класифіковано суб’єкти за активністю зайнятості нею. Досліджено специфіку прикордонної торгівлі в транскордонному просторі України з ЄС, зокрема в українсько-польському, українсько-словацькому, словацько-польському регіонах. Проаналізовано вплив підписання та ратифікації Угод про малий прикордонний рух України з суміжними державами – членами ЄС на розвиток прикордонної торгівлі. Виявлено інтерес суміжних держав – членів ЄС щодо організації прикордонної торгівлі в транскордонному просторі з Україною. 
прикордонна торгівля, суб’єкти прикордонної торгівлі, транскордонний потік, прикордонна територія, малий прикордонний рух 



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ УДК 332.1:339.3:330.342.1
Корсак В. І. Вплив глобалізаційних процесів на становлення регіональних роздрібних мереж / В. І. Корсак // Регіональна економіка. – 2012. – №3(65). – С. 191-196.

Літер.: 8


Сформульовано поняття «торгового імперативу» як однієї з причин виникнення нових форматів. Теоретично обґрунтовано потребу в підтримці з боку держави регіональних роздрібних мереж. Запропоновано основні принципи комплексної програми з підтримки регіонального рітейлу. 
торговий імператив, формат, регіональна економіка, глобалізація, програма 



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ УДК 332.146:630*6(23)
Ярема І. І. Напрямки стимулювання сталого використання лісоресурсного потенціалу гірських територій державними лісогосподарськими підприємствами / І. І. Ярема // Регіональна економіка. – 2012. – №2(64). – С. 194-199.

Літер.: 2


Визначено пріоритетні завдання розвитку лісового господарства та лісової промисловості регіону в контексті сталого лісокористування. Проаналізовано економічні вектори регіональної стратегії збалансованого лісокористування і лісового менеджменту та запропоновано заходи щодо його досягнення. 
сталий розвиток, лісові ресурси, лісова політика, гірські території 


Веб-майстер П. Попадюк