УДК [339.13.012.42:004.087]:338.439.5 Колодійчук В. А. Регіональні аспекти запровадження електронних систем біржової торгівлі зерном в Україні / В. А. Колодійчук // Регіональна економіка. – 2014. – №1(71). – С. 158-164. Літер.: 7
Автори
Анотація
Виробництво зернових та їх експорт – стабільне джерело надходження валюти, яке може забезпечити Україні позитивний ВВП за рахунок масштабності експортного потенціалу зернових культур. Однак треба прийняти відповідні правила гри та запровадити сучасні дієві механізми торгівлі, що дадуть змогу Україні повноцінно інтегруватися у світовий ринок зерна та сподіватися на домінуючі позиції найближчим часом. У статті визначено проблеми реалізації продукції виробниками зерна та обмежені можливості щодо отримання ринкових цін від її збуту. Розглянуто успішний світовий досвід функціонування електронних торговельних систем та обґрунтовано перспективність запровадження біржових електронних торгів в Україні і заходи щодо їх реалізації. Акцентовано увагу на важливості ф’ючерсної торгівлі у майбутньому та структурно-функціональному забезпеченню системи управління ціновими ризиками на зерновому ринку України.
Представлений розвиток агротуризму у транскордонному регіоні (Польща–Україна–Білорусь), а саме в місцевості Ленчинсько-Влодавске Приозер’я. Цей регіон є місцем переплетіння дуже важливого функціонально-природного потенціалу, а саме: долина ріки Буг, водно-болотні угіддя Полісся та краєзнавчий Собіборський Парк. Річка Буг є своєрідною краєзнавчою віссю в цій місцевості, а також екологічним коридором, який має міжнародне значення. Цей регіон характеризується унікальним і чітким поєднанням багатьох культур. З давніх-давен тут формувалася польська культура, руська (українська, білоруська), литовська, татарська та єврейська. Результати опитувань, проведених в агротуристичних господарствах Приозер’я підтверджують той факт, що щораз більше іноземних громадян відвідують цю місцевість із туристичною метою. Цей прогноз є позитивним, оскільки завдяки відповідному впровадженню та вдосконаленню пропозицій агротуристичних господарств на законодавчому рівні, можна збільшити потік туристів із східних прикордонних територій Польщі, а саме з України та Білорусі. Природні та культурні цінності Приозер’я сприяють розвитку агротуризму, який дає можливість покращення бюджету господарств на всій транскордонній території. Так звана «мода» на агротуризм є альтернативою з точки зору комерційного туризму.
агротуризм, прикордонна територія, культурні цінності, природні цінності