Науково-практичний журнал
УКР   ENG
Регіональна економіка
   Журнал Регіональна економіка -- re2014.04.180

Репозитарій ІРД НАНУ Репозитарій НБУВ УДК 657.466
Буряк П. Ю. Перспективи реформування місцевих податків в Україні / П. Ю. Буряк, Н. В. Савчук // Регіональна економіка. – 2014. – №4(74). – С. 180-186.
Літер.: 11

Автори

Анотація

Оцінено роль місцевих податків і зборів у процесі формування доходів місцевих бюджетів в Україні. Розкрито недоліки місцевого оподаткування, зокрема низьку їх частку у структурі доходів місцевих бюджетів, що вимагає подальшого удосконалення структури та механізму адміністрування місцевих податків і зборів. Пропонується виключити з податкової системи неефективні збори: збір за місця для паркування транспортних засобів і туристичний збір. Кардинального реформування потребують підходи до оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки. Пропонується диференціювати механізм адміністрування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки залежно від вибору бази оподаткування: загальна площа об’єктів нерухомості або ринкова (оціночна) вартість об’єктів нерухомості. Пільги при оподаткуванні нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, пропонується обмежити: звільненням від оподаткування власників квартир до 70 м2 та житлових будинків до 120 м2 при оподаткуванні загальної площі об’єктів нерухомості; врахуванням неоподатковуваного мінімуму площі на одну фізичну особу, яка проживає у квартирі чи будинку при оподаткуванні ринкової (оціночної) вартості об’єктів нерухомості.

Ключові слова:

місцеві податки і збори, реформування місцевого оподаткування, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки


Веб-майстер П. Попадюк