Науково-практичний журнал
УКР   ENG
Регіональна економіка
   



Марцин Володимир Степанович



Марцин Володимир Степанович

доктор економічних наук, професор

завідувач кафедри міжнародної економіки та інвестиційної діяльності, Львівський інститут економіки і туризму

Сторінки:



Публікації



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ УДК 336.748.12:338.51
Марцин В. С. Інфляційні процеси, причини їх виникнення та шляхи подолання в Україні / В. С. Марцин // Регіональна економіка. – 2012. – №1(63). – С. 21-30.

Літер.: 17


Розглянуто інфляцію попиту, яка має місце в тому випадку, коли грошові доходи населення і фірм зростають швидше, ніж реальний обсяг товарів та послуг, та інфляцію пропозиції, коли зростання цін зумовлене збільшенням витрат виробництва в умовах недовикористання виробничих ресурсів, що призводить до скорочення сукупної пропозиції. Досліджено, що найвагомішим показником інфляції, її глибини є індекс цін, який характеризує зміни в економіці через дефлятор ВВП, що використовується для перерахунку вартісних показників у цінах базового періоду. Запропоновано шляхи розробки антиінфляційних заходів, механізм заміщення зовнішніх запозичень, регулювання частини надлишкової грошової маси, що є на руках у населення, трансформацію вільних коштів громадян в інвестиційні ресурси. 
інфляційні процеси, сукупна пропозиція, вільні кошти, споживчі ціни, темп інфляції, купівельна спроможність, соціальні видатки 



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ Марцин В. С. Складові впливу правових аспектів на інвестиційну діяльність України в сучасних умовах господарювання / В. С. Марцин // Регіональна економіка. – 2011. – №2(60). – С. 78-88. 

Звернено увагу на створення ефективно функціонуючої системи нормативно-правового забезпечення інвестиційної діяльності. Розглянуто складові інвестиційної політики, правильне її втілення для формування привабливого інвестиційного клімату як всередині держави, так і на міжнародному рівні. Зроблено акцент на необхідність перегляду низки нормативно-правових актів в Україні з метою покращення інвестиційного клімату. Запропоновано важелі ефективнішого використання державного регулювання нормативного забезпечення і в першу чергу податкового, з використанням дієвих методів з удосконалення інвестиційної діяльності. 
інвестиційна діяльність, ефективність інвестування, правове регулювання, інвестиційна політика, інвестиційний клімат, державне регулювання, інвестиційні програми, податкове регулювання 



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ Марцин В. С. Заходи щодо покращення інвестиційної привабливості регіону в умовах виходу з кризи / В. С. Марцин // Регіональна економіка. – 2010. – №4(58). – С. 46-55. 

Розглянуто інвестиційну діяльність як вагому частину загального процесу управління ефективністю виробничої діяльності. Досліджено заходи з формування і реалізації регіональної промислово-інвестиційної політики, де звернено увагу на підвищення конкурентоспроможності регіону, максимізацію ефекту від залучення додаткових інвестиційних ресурсів на територію регіону, що вимагає детального опрацювання інвестиційних проектів і програм. Акцентовано увагу на визначенні та економічному обґрунтуванні стратегії управління розвитком окремих територіальних утворень, усуненні перешкод інституційного та регуляторного характеру. 
інвестиційна діяльність, інвестиційна привабливість, інфраструктура регіону, стратегія розвитку, інвестиційна політика 



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ Марцин В. С. Значення іноземного інвестування для інтегрування України в світовий економічний простір в умовах глобалізації / В. С. Марцин // Регіональна економіка. – 2009. – №1(51). – С. 75-80. 

Основна функція іноземних інвестицій – залучення реального капіталу в національну економіку. Розглянуто стан та проблеми інвестування коштів в українську економіку, виділено ряд аспектів (політичних, соціальних, технічних, технологічних), які обумовлюють інтеграцію української економіки у світовий економічний простір. Звернено увагу на те, що досягнення реальних структурних зрушень у народному господарстві, його технічне та технологічне вдосконалення вимагає сприятливого інвестиційного клімату для іноземного інвестора. Запропоновано вдосконалення бюджетних інвестицій, розширення цільового банківського кредитування, подальший розвиток фондового ринку. 
іноземні інвестиції, інтеграційні процеси, світовий економічний простір, національна економіка, конкурентне середовище, інвестиційна діяльність, інвестиційна політика, державне регулювання, стратегічний інвестор 


Веб-майстер П. Попадюк