Науково-практичний журнал
УКР   ENG
Регіональна економіка
   



Слава Світлана Степанівна



Слава Світлана Степанівна

кандидат економічних наук, доцент

професор кафедри економіки та підприємництва, ДВНЗ "Ужгородський національний університет"; заступник директора, Закарпатський регіональний центр соціально-економічних і гуманітарних досліджень НАН України

Контакти: svitlanaslv@gmail.com, svitlana@gd.uzhgorod.ua, svitlana.slava@uzhnu.edu.ua

Сторінки:



Співавтори



Бондаренко Вікторія Михайлівна

Гапак Наталія Мирославівна

Пугінська Владислава Владиславівна



Публікації



Репозитарій ІРД НАНУ УДК 330.34:630(477.87); JEL Q23, О13
Слава С. С., Пугінська В. В. Структурно-динамічні тенденції розвитку лісогосподарського сектору Закарпатської області. Регіональна економіка. 2021. №2(100). С. 83-90. DOI: https://doi.org/10.36818/1562-0905-2021-2-8.

Літер.: 15


Ліси відіграють ключову роль в економіці та екології будь-якої країни. Україна – країна, яка характеризується значним лісовим потенціалом. Сьогодні лісистість в Україні становить 17,7% території (близько 10,7 млн га) із загальної території країни 60,3 млн га. Закарпаття – одна з найбагатших на лісові ресурси областей не тільки Карпатського регіону, але і в країні загалом. Визначено та проаналізовано тенденції розвитку лісового сектору Карпатського регіону та Закарпаття, зокрема як одних з найбагатших на лісові ресурси регіонів України. Визначено головні особливості лісів і лісового господарства Карпат. Головну увагу приділено питанням динаміки реалізації продукції, робіт, послуг лісового господарства аналізованих областей та рентабельності їхньої діяльності. На основі зібраних даних було визначено основні завдання сьогодення щодо розвитку лісової сфери Карпатського регіону й держави загалом, які сприятимуть оптимізації діяльності лісогосподарських підприємств України. 
лісове господарство, особливості лісів Карпат, рентабельність лісогосподарських підприємств, Закарпаття 



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ УДК 332.146.2
Гапак Н. М. Кластеризація субрегіонів за активністю підтримки пріоритетних видів економічної діяльності: емпірична модель на прикладі Закарпатської області / Н. М. Гапак, С. С. Слава // Регіональна економіка. – 2015. – №2(76). – С. 37-43.

Літер.: 12


Визначено напрями формування кластерів пріоритетних видів економічної діяльності в Закарпатській області на основі застосування емпіричного (опитування) та економетричного (кластеризація методом k-середніх і деревовидна кластеризація) підходів. Обґрунтовано, що в області доцільно створити чотири кластери: сільськогосподарсько-харчовий, туристичний, машинобудівний і лісопромисловий. Враховуючи активність підтримки місцевою владою розвитку пріоритетних видів економічної діяльності в Закарпатті, здійснено рівневу кластеризацію субрегіонів (районів і міст обласного підпорядкування) області на основі їх поділу на чотири групи. Застосування цього підходу дозволило чітко розмежувати і згрупувати субрегіони за кількістю і ступенем підтримки розвитку пріоритетних видів діяльності. Узагальнено економічні характеристики кожної з груп рівнів кластеризації субрегіонів. Акцентовано увагу на тому, що набір інструментів підтримки економічного розвитку субрегіону залежатиме також і від згаданих характеристик кластерних груп. 
кластеризація, пріоритетний вид діяльності, субрегіон, економічний розвиток, інструменти підтримки економічного розвитку 



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ Слава С. С. Структурування життєздатного розвитку: аналіз підходів та дефініцій / С. С. Слава, В. М. Бондаренко // Регіональна економіка. – 2008. – №4(50). – С. 208-214. 

Дослідження охоплює теоретичний аналіз визначень сталого розвитку з метою ідентифікації вагових характеристик різних компонентів, оцінки значень, що вони в собі містять і які їм «присвоєні» різними авторами та громадами, та розуміння ролі управлінських підходів у сталому розвитку. У принциповій управлінській моделі, представленій в результаті дослідження, спільні цілі та об’єднаний менеджмент слугують для поєднання економічних, соціальних питань та проблем, пов’язаних з довкіллям. 
сталий розвиток, визначення, компоненти, управлінська модель сталого розвитку 


Веб-майстер П. Попадюк