Науково-практичний журнал
УКР   ENG
Регіональна економіка
   



Вітюнін Володимир Олексійович



Вітюнін Володимир Олексійович

здобувач кафедри управління персоналом, економіки праці та економічної теорії, ВНЗ Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі"

Контакти: vitunin1966@gmail.com

Сторінки:



Публікації



Репозитарій ІРД НАНУ УДК 339; JEL F14, F16, J24, J31, O15
Вітюнін В. О. Стан і тенденції розвитку торгівлі в контексті забезпечення професійної компетентності працівників. Регіональна економіка. 2020. №4(98). С. 72-78. DOI: https://doi.org/10.36818/1562-0905-2020-4-9.

Літер.: 11


Узагальнено аргументи та контраргументи в межах наукової дискусії з питань регулювання розвитку професійної компетентності працівників торгівлі, оскільки трансформаційної процеси, що відбуваються в умовах глобалізації та євроінтеграції, висувають нові вимоги до управління персоналом на мікро- та макрорівнях. Це пов’язано з тим, що в умовах ринкового розвитку найсуттєвіші перетворення відбуваються в соціально-трудовій сфері. Систематизація літературних джерел і підходів до вирішення проблеми розвитку професійної компетентності засвідчила, що українські та зарубіжні вчені досліджували це питання, проте в сучасних умовах виникає потреба в критичному аналізі стану та тенденцій розвитку торгівлі в контексті забезпечення професійної компетентності працівників галузі. Дослідження здійснено в такій послідовності: формування основних завдань і напрямів дослідження стану основних показників торгівлі, визначення тенденцій розвитку торгівлі в контексті забезпечення професійної компетентності працівників. Методичним інструментарієм дослідження стали система економічних законів, понять і категорій, фундаментальні положення сучасної економічної теорії та прикладної економіки, статистичні дані. Загальна методологічна основа дослідження – абстрактно-логічний комплексний підхід, методи аналізу та синтезу. Досліджені показники стану та тенденцій розвитку торгівлі та їхній вплив на забезпечення професійної компетентності працівників. Досліджено попит на спеціальності, що можуть реалізовуватися у подальшій професійній діяльності в торгівлі. Розроблено характерологічну таблицю загальних і професійних компетенцій управлінського персоналу та продавців залежно від посад. 
торгівля, розвиток торгівлі, професійна компетентність, компетенції персоналу, загальні, спеціальні (професійні) компетенції 


Веб-майстер П. Попадюк