Науково-практичний журнал
УКР   ENG
Регіональна економіка
   



Журнал Регіональна економіка -- re2009.02.199

Репозитарій ІРД НАНУ Репозитарій НБУВ Соловій І. П. Аналіз індикаторів суспільного прогресу в контексті державної політики, спрямованої на реалізацію пріоритетів сталого розвитку України / І. П. Соловій, М. П. Душна // Регіональна економіка. – 2009. – №2(52). – С. 199-205.

Автори

Анотація

Під час переходу до моделі сталого розвитку важливою є орієнтація на досягнення цілей суспільного прогресу. На підставі аналізу 17 основних індикаторів, що вимірюють різні аспекти суспільного добробуту й застосовуються у міжнародній практиці, зроблено висновок, що найважливішим індикатором, який дає можливість приймати ефективні рішення щодо розвитку всієї соціо-еколого-економічної системи, є інтегральний індикатор – індикатор справжнього прогресу (Genuine Progress Indicator, GPI). Індикатор GPI розраховується у низці країн світу на національному та регіональному рівнях. Взявши до уваги національні особливості статистичної інформації, здійснено розрахунок індикатора справжнього прогресу для України.

Ключові слова:

теорія екологічної економіки, індикатор справжнього прогресу, сталий розвиток, суспільний прогрес

Подібні статті



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ Слава С. С. Структурування життєздатного розвитку: аналіз підходів та дефініцій / С. С. Слава, В. М. Бондаренко // Регіональна економіка. – 2008. – №4(50). – С. 208-214. 

Дослідження охоплює теоретичний аналіз визначень сталого розвитку з метою ідентифікації вагових характеристик різних компонентів, оцінки значень, що вони в собі містять і які їм «присвоєні» різними авторами та громадами, та розуміння ролі управлінських підходів у сталому розвитку. У принциповій управлінській моделі, представленій в результаті дослідження, спільні цілі та об’єднаний менеджмент слугують для поєднання економічних, соціальних питань та проблем, пов’язаних з довкіллям. 
сталий розвиток, визначення, компоненти, управлінська модель сталого розвитку 


Веб-майстер П. Попадюк