Науково-практичний журнал
УКР   ENG
Регіональна економіка
   



Журнал Регіональна економіка -- re2014.03.007

Репозитарій ІРД НАНУ Репозитарій НБУВ УДК 332.1:001.32(477)
Кравців В. С. Інститут регіональних досліджень НАН України: становлення, розвиток, перспективи / В. С. Кравців // Регіональна економіка. – 2014. – №3(73). – С. 7-17.

Автори

Подібні статті



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ Кравців В. С. Вагомий внесок в дослідження "зеленого" зростання економіки регіону / В. С. Кравців // Регіональна економіка. – 2012. – №3(65). – С. 212-213.



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ УДК 336.71:658.014.1(477)
Денис О. Б. Тенденції прояву корпоративних конфліктів у банківському секторі України / О. Б. Денис // Регіональна економіка. – 2014. – №2(72). – С. 148-155.

Літер.: 8


Досліджено практику корпоративних конфліктів у банківському секторі України. Висвітлено дві форми корпоративних конфліктів: конфлікти між власниками банку та конфлікти між власниками ресурсу та особами, які ним розпоряджаються (конфлікти «принципал-агент»). Розглянуто передумови появи корпоративних конфліктів кожної форми. Представлено емпіричні дослідження тенденцій прояву корпоративних конфліктів у банківському секторі України. Показано, що ключовими корпоративними конфліктами в банках України є конфлікти категорії «принципал-агент» між банком і клієнтами, які виникають при здійснення всіх основних банківських операцій: кредитних, депозитних і розрахунково-платіжних. Виділено основні причини, що сприяють появі корпоративних конфліктів у банках України: необмежена законодавством монополія власників контрольних пакетів акцій; відсутність у багатьох банках належної перевірки наявних і потенційних клієнтів, а також їхніх бізнес-проектів, під які надається фінансування; недосконалість системи контролю за особами власниками депозитних рахунків; недостатній рівень моніторингу та фінансової грамотності окремих клієнтів; неналежна увага банку до підбору персоналу. 
банк, корпоративні відносини, учасники корпоративних відносин, корпоративний конфлікт 



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ УДК 332.1:330.341.1:001.8
Коломієць І. Ф. Еволюція теорій інноваційно-технологічного розвитку в ретроспективній оцінці / І. Ф. Коломієць, Г. В. Гошовська // Регіональна економіка. – 2014. – №2(72). – С. 178-186.

Літер.: 9


Здійснена оцінка еволюції теорій інноваційно-технологічного розвитку. Окреслено основні положення регіонального розвитку. Розкрито погляди вчених на роль інновацій у розвитку економіки та їх значення у вирішенні актуальних проблем інноваційно-технологічного розвитку регіону. Встановлено, що економічне зростання регіонів усіх рівнів ієрархії залежить від інноваційної активності підприємницьких структур, від їх прагнень і спроможності використовувати у своїй діяльності новітні технології у всіх сферах суспільного життя. Визначено, що еволюція формування системи наукових знань про інноваційний розвиток економіки віддзеркалює сукупність процесів, що свідчать про складний шлях становлення і розквіту не тільки усієї економічної теорії загалом, але і науки «регіональна економіка» зокрема. 
теорії, інновація, інноваційно-технологічний розвиток, регіональний розвиток, регіональна економіка 


Веб-майстер П. Попадюк