Науково-практичний журнал
УКР   ENG
Регіональна економіка
   



Кудак (Воронич) Кристина Мирославівна



Кудак (Воронич) Кристина Мирославівна

кандидат економічних наук

науковий співробітник, Закарпатський регіональний центр соціально-економічних і гуманітарних досліджень НАН України

Контакти: kristina.kudak@gmail.com, kristina_22@mail.ru

Сторінки:



Співавтори



Вереш Єва Степанівна

Пітюлич Михайло Михайлович



Публікації



Репозитарій ІРД НАНУ УДК [332.122:911.375]; JEL O18, O30, O38, R10
Пітюлич М. М., Кудак К. М., Вереш Є. С. Стратегічні пріоритети розвитку малих міст регіону в умовах децентралізації. Регіональна економіка. 2022. №3(105). С. 54-59. DOI: https://doi.org/10.36818/1562-0905-2022-3-5

Літер.: 12


Проведений аналіз засвідчив, що в умовах адміністративно-територіальної реформи малі міста, виступаючи центрами новоутворених територіальних громад, є у фокусі підвищеної уваги науковців та експертів і вимагають розроблення ефективної стратегії їх розвитку та визначення пріоритетних напрямів їх функціонування. Оскільки для більшості малих міст характерний монофункціональний тип розвитку, у довгостроковій перспективі слід очікувати зміцнення промислового потенціалу цих міст і реструктуризацію економіки, відповідно соціальний розвиток малих міст залежатиме від рівнів і напрямів їх економічного зростання. В умовах війни росії проти України та повоєнного відновлення у нашій державі одним з ефективних інструментів відбудови та модернізації країни експерти вважають удосконалення системи адміністрування податків у громадах. Водночас невід’ємною умовою розвитку малих міст є поглиблення міжсекторного партнерства між владою, бізнесом і громадськістю, а також розвиток інноваційного підприємництва. Встановлено, що малі міста є важливою складовою соціально-економічного розвитку громад, що вимагає підвищеної уваги до розроблення ефективної стратегії їх функціонування та визначення пріоритетів їх розвитку у довгостроковій перспективі. 
малі міста, стратегічне управління, стратегічний розвиток, інноваційне підприємництво, регіон, децентралізація, територіальна громада 



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ УДК 334.7:631.1
Кудак К. М. Інноваційні напрями розвитку аграрного сектора економіки регіону на засадах кластеризації / К. М. Кудак // Регіональна економіка. – 2014. – №4(74). – С. 172-179.

Літер.: 9


Висвітлено сучасні тенденції та проблеми розвитку аграрного сектора вітчизняної економіки. Визначено, що основними виробниками сільськогосподарської продукції в Україні в сучасних умовах господарювання поряд із сільськогосподарськими підприємствами є господарства населення, функціонування яких не відповідає європейським стандартам розвитку та вимагає розробки сучасних інноваційних підходів до підвищення ефективності їх господарювання. Для подолання основних бар’єрів, що стоять на заваді розвитку цивілізованого аграрного ринку як на державному, так і регіональному рівні, автором розроблено власну кластерну модель функціонування аграрного сектора регіону, на основі якої запропоновано основні напрями підвищення ефективності використання потенціалу суб’єктів господарювання аграрного ринку. 
аграрний сектор економіки, господарства населення та особисті селянські господарства (ОСГ), кластеризація, агрокластер 


Веб-майстер П. Попадюк