Науково-практичний журнал
УКР   ENG
Регіональна економіка
   



Журнал Регіональна економіка -- re2009.03.098

Репозитарій ІРД НАНУ Репозитарій НБУВ Дутка Г. Я. Статистично-регресійний аналіз тенденцій ринків банківських депозитів та кредитів населення / Г. Я. Дутка, О. Й. Гірна // Регіональна економіка. – 2009. – №3(53). – С. 98-106.

Автори

Анотація

Розглянуто особливості розвитку та сучасний стан вітчизняних ринків банківських депозитів і кредитів фізичних осіб. Запропоновано використання регресійного аналізу ринкових часток для визначення основних внутрішніх впливів ринку.

Ключові слова:

ринок банківських депозитів фізичних осіб, ринок банківських кредитів фізичних осіб, кореляційно-регресійний аналіз

Подібні статті



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ Білий Л. А. Аналіз періодичних процесів економічного зростання на основі моделі чутливості / Л. А. Білий, Г. Я. Дутка // Регіональна економіка. – 2009. – №1(51). – С. 201-207. 

Запропоновано аналіз нелінійної моделі економічного зростання Харрода-Домара на основі моделі чутливості до початкових умов. В основу моделі покладено допущення про нелінійність виробничої функції і періодичний характер обсягу споживання. Замість традиційного розв’язування задачі Коші і визначення процесу економічного зростання як закінчення перехідного процесу пропонується шукати Т-періодичний розв’язок. Рівняння моделі разом із початковими умовами на краях періоду утворюють двоточкову крайову задачу. Чисельне інтегрування диференціального рівняння здійснюється на відрізку часу, рівному періоду Т, і знайдений розв’язок для t=T уточнюється ітераційною формулою Ньютона. Умовою визначення періодичних розв’язків є рівність нулю цільової функції. 
економічне зростання, математична модель, виробнича функція, модель чутливості 



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ УДК 331.3:316:330.101.541
Мішенін Є. В. Принципи макроекономічної оцінки соціального капіталу / Є. В. Мішенін, Н. В. Олійник // Регіональна економіка. – 2008. – №3(49). – С. 23-30.

Літер.: 16


Запропоновано методичні підходи до здійснення якісної оцінки соціального капіталу на макроекономічному рівні, що базуються на основі визначення комплексних індексів соціального капіталу. Запропоновані підходи до оцінки рівня соціального капіталу дозволили виявити та врахувати найбільш суттєві стимулюючі та дестимулюючі індикатори, що розкривають сутнісно-змістовну основу соціального капіталу, а також визначити ступінь їх впливу на загальний рівень соціального капіталу в країні. Представлено порівняльну оцінку рівня соціального капіталу досліджуваних країн та визначено залежність їх економічного розвитку від рівня соціального капіталу за допомогою проведення кореляційно-регресійного аналізу, що підтверджує причинно-наслідковий зв’язок та вплив накопиченого в країні соціального капіталу на її економічний розвиток. 
соціальний капітал, кореляційно-регресійний аналіз, дестимулюючі індикатори, стимулюючі індикатори 


Веб-майстер П. Попадюк