Науково-практичний журнал
УКР   ENG
Регіональна економіка
   



Журнал Регіональна економіка -- re2009.04.172

Репозитарій ІРД НАНУ Репозитарій НБУВ Крайнякова Е. Зайнятість та форми працевлаштування в умовах сучасної економічної кризи / Е. Крайнякова, С. Войтович // Регіональна економіка. – 2009. – №4(54). – С. 172-180.

Автори

Анотація

Аналізуються причини та умови формування так званих гнучких трудових відносин та відповідних форм працевлаштування на ринку праці західноєвропейських країн за умов певних економічних труднощів у 60-х роках ХХ ст. На підставі цього досвіду досліджується значення гнучких форм працевлаштування для збереження зайнятості в умовах масового звільнення робочої сили, обумовленого сучасною світовою економічною кризою.

Ключові слова:

гнучкі форми зайнятості, ринок праці, безробіття, економічна криза

Подібні статті



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ Машика Ю. В. Територіальна організація регулювання трудоміграційних процесів в умовах лібералізації трудових відносин / Ю. В. Машика // Регіональна економіка. – 2009. – №2(52). – С. 149-158. 

Показано, що соціально-економічним підґрунтям міграційних процесів, особливо трудових, є незбалансованість між попитом та пропозицією робочої сили на вітчизняних та зарубіжних ринках праці, бажання частини населення покращити свої умови праці та матеріальне становище, знайти адекватні можливості професійної самореалізації. Сьогодні ринок праці визначає мотиви та спрямованість значної частини міграційних пересувань як всередині України, так і поза її межами. Але відбувається цей процес поза межами державного контролю та регулювання або за його слабкою участю. До внутрішніх потоків можна віднести міграцію із депресивних регіонів, міграційні потоки між містом та селом. До зовнішніх – еміграцію робочої сили з України в інші країни, у тому числі «відплив мізків», зустрічні потоки економічних мігрантів із ближнього та дальнього зарубіжжя. 
еміграція, оплата праці, ринок праці, працівник-мігрант, міграційні потоки 



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ Гладка У. Б. Інвестиційна діяльність та її державне регулювання / У. Б. Гладка // Регіональна економіка. – 2009. – №2(52). – С. 49-55. 

Досліджено сутність інвестиційної діяльності та її потребу в державному регулюванні. Запропоновані принципи та пріоритети, на яких повинна базуватися інвестиційна політика України. Розглянуто причини, які призвели до економічної кризи в Україні. Подано рецепт виходу з фінансової кризи. 
інвестиції, державне регулювання, пріоритети інвестиційної діяльності, криза, економічна криза, фінансова криза, ринкова економіка 


Веб-майстер П. Попадюк