Науково-практичний журнал
УКР   ENG
Регіональна економіка
   



Журнал Регіональна економіка -- re2011.04.101

Репозитарій ІРД НАНУ Репозитарій НБУВ УДК 332.146:[338.45:669]:[338.45:620.9]
Коваленко Т. О. Забезпечення ефективного використання енергетичного потенціалу металургійної галузі регіону (на прикладі Запорізької області) / Т. О. Коваленко, П. В. Ґудзь // Регіональна економіка. – 2011. – №4(62). – С. 101-108.
Літер.: 13

Автори

Анотація

Проаналізовано структуру енергоресурсів, що використовується в металургійній галузі Запорізького регіону. На основі запропонованих розрахунків, що базуються на використанні статистичних даних щодо споживання енергоресурсів в Запорізькій області та норм економії від впровадження енергозберігаючих заходів, визначено можливу економію котельно-пічного палива та електроенергії в металургійній галузі Запорізького регіону. На підставі виявлених проблемних аспектів розвитку металургійної галузі та розрахованих резервів енергозбереження запропоновані напрямки ефективного використання енергетичного потенціалу Запорізького регіону.

Ключові слова:

регіональна економіка, енергетичний потенціал регіону, металургія, енергозбереження, електроенергія, тариф

Подібні статті



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ Лазоренко К. С. Структурні зрушення економіки Сумщини та їх вплив на розвиток регіонального ринку праці / К. С. Лазоренко // Регіональна економіка. – 2010. – №4(58). – С. 113-119. 

Досліджуються взаємозв’язки розвитку економіки та ринку праці Сумської області. Досліджено, що розвиток економіки регіону є важливим чинником, що визначає стан функціонування регіонального ринку праці, і, навпаки, якісні характеристики ринку праці обумовлюють стабільність економічного зростання регіону. Зроблено аналіз основних економічних показників та ринку праці за 2004–2008 рр. Використано кореляційний аналіз для підтвердження впливу економічного розвитку на функціонування регіонального ринку праці. За результатами дослідження зроблено відповідні висновки. 
регіональна економіка, ринок праці, кореляційний аналіз, взаємозв’язок 



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ Олійник Я. І. Прогноз кон'юнктури ринку електроенергії Західного регіону / Я. І. Олійник // Регіональна економіка. – 2010. – №3(57). – С. 200-207. 

Проаналізовано основні прогнозні показники Енергетичної стратегії України на період до 2030 р. Відзначено, що вони потребують корегування з огляду на те, що даний документ складено у 2005 р. і за період 2006-2008 рр. реальні показники розвитку галузі відрізнялися від прогнозованих, а також зважаючи на кризовий стан економіки України. Обґрунтовано недоцільність значного нарощування потужностей на АЕС. Зважаючи на вищезазначене, розроблено прогнозний баланс електроенергії для Західного регіону, в якому передбачено введення в експлуатацію лише одного блоку потужністю 1 ГВт на Рівненській АЕС, зростання потужності (порівняно з 2008 р.) ТЕС в 1,4 разу, ТЕЦ – 1,75 разу, ГЕС – у 8,5 разу, блок-станцій та інших джерел – у 5,2 разу, що призведе до збільшення маневрових потужностей в регіоні та покращення стану електрозабезпечення. 
електроенергія, Західна електроенергетична система, прогнозний баланс електроенергії, генеруючі потужності, коефіцієнт використання встановленої потужності 



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ УДК [332.1:339.137]:332:331.556
Курій Л. О. Конкурентоспроможність регіону в контексті розвитку людського потенціалу та міграційних процесів (на прикладі Хмельницької області) / Л. О. Курій // Регіональна економіка. – 2011. – №4(62). – С. 93-100.

Літер.: 13


Розглядаються проблеми конкурентоспроможності, людського розвитку і міграційних переміщень у регіоні на прикладі Хмельницької області. Досліджується взаємообумовленість даних процесів і явищ, пропонуються заходи зі сприяння формуванню людського потенціалу та зростання конкурентних переваг за рахунок підвищення міграційної привабливості та залучення мігрантів. 
конкурентоспроможність регіону, людський потенціал, міграційні процеси 



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ УДК 332.146:338.2(477.83)
Пухир С. Т. Угода щодо регіонального розвитку - один з механізмів реалізації державної регіональної політики (з досвіду Львівської області) / С. Т. Пухир // Регіональна економіка. – 2008. – №1(47). – С. 242-246.

Літер.: 4


Законом України «Про стимулювання розвитку регіонів», введеним у дію 8 вересня 2005 року за ? 2850-IV, передбачено розробку та укладення угод щодо регіонального розвитку, які сприятимуть узгодженій діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування у сфері державного стимулювання розвитку регіонів, виконання регіональних стратегій розвитку. 
угода щодо регіонального розвитку, стратегія, пріоритети розвитку, спільні заходи, стимулювання розвитку регіонів 


Веб-майстер П. Попадюк