Науково-практичний журнал
УКР   ENG
Регіональна економіка
   Журнал Регіональна економіка -- re2021.02.100

Репозитарій ІРД НАНУ УДК 332:316.334.2:334.012.74; JEL R11, R13, R23
Бутко М. П., Коваль К. П. Індикатори моніторингу модернізаційного стану регіональної системи надання соціальних послуг у децентралізаційних умовах. Регіональна економіка. 2021. №2(100). С. 100-109. DOI: https://doi.org/10.36818/1562-0905-2021-2-10.
Літер.: 18

АвториБутко Микола Петрович

доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України

завідувач кафедри менеджменту та державної служби, Національний університет «Чернігівська політехніка»

Контакти: butko.mykola@ukr.net

Сторінки:Коваль Крістіна Павлівна

аспірант кафедри менеджменту та державної служби, Національний університет «Чернігівська політехніка»

Контакти: kristy80kv@ukr.net

Сторінки:

Анотація

Сформовано систему індикаторів, що характеризує рівень модернізації сфери надання соціальних послуг. До неї увійшли такі групи показників: рівень модернізаційного стану економічної сфери, рівень модернізаційного стану демографічної складової та рівень модернізаційного стану сфери зайнятості. За визначеними індикаторами проаналізовано реальний стан основних показників, що впливають на процеси надання соціальних послуг. За результатами аналізу серед областей України виокремлено як регіони-лідери, так і проблемні регіони. Акцентовано увагу на найважливіших проблемних аспектах кожного з регіонів. Проведено узагальнюючий аналіз за всіма показниками всіх груп і виокремлено регіони з переважанням високих і вище середнього значень показників і з переважанням низьких і нижче середнього значень показників. Запропонована система індикаторів дозволяє провести оцінювання рівня модернізаційного стану процесів надання соціальних послуг, виокремити проблемні регіони для розроблення механізмів стимулювання іхнього розвитку.

Ключові слова:

регіональна політика, модернізаційний стан, розвиток регіонів; соціальні послуги, демографічна складова регіонального розвитку, сфера зайнятості

Посилання

    Хоменко А. Людність УСРР у перспективному обчисленні. Профілактична медицина. 1932. № 11-12. С. 41-52.


Веб-майстер П. Попадюк