Науково-практичний журнал
УКР   ENG
Регіональна економіка
   



Лапішко Зоряна Ярославівна



Лапішко Зоряна Ярославівна

кандидат економічних наук, доцент

доцент кафедри фінансів, Львівський навчально-науковий інститут ДВНЗ «Університет банківської справи»

Сторінки:



Співавтори



Беля Андріана Романівна

Кльоба Соломія Михайлівна



Публікації



Репозитарій ІРД НАНУ УДК [338.246.025.2:06.07]:[002.54:[339.923:061.1]](477); JEL H76, O18, R58
Belya A. R., Kloba S. M., Lapishko Z. Ya. European experience as a tool for solving problems of public control in Ukraine [Європейський досвід як інструмент вирішення проблем громадського контролю в Україні]. Rehional'na ekonomika - Regional Economy. 2022. №3(105). P. 126-134. DOI: https://doi.org/10.36818/1562-0905-2022-3-14

Літер.: 18


Попри те, що нині суспільство все більше цікавиться роботою місцевої влади та управлінням, проведена реформа децентралізації в Україні не вповні вирішила суттєві проблеми, що перешкоджають посиленню громадського контролю за роботою територіальних громад. Метою статті є знайти аналоги рішень країн-членів ЄС щодо подолання проблем у частині здійснення громадського контролю і розробити рекомендації їх застосування в Україні. Для вирішення поставленого завдання проведено порівняльний аналіз досвіду країн-членів ЄС та України, а об’єктом дослідження є приклади застосування громадського контролю в ЄС та в Україні. Проведене дослідження дозволяє зробити такі пропозиції: вирішити проблеми з доступом до даних можна за допомогою відкритих зустрічей, максимального розкриття інформації та активного використання сайту громади; проблему шахрайства та неефективного використання бюджетних коштів можна вирішити шляхом залучення громадських організацій до перевірок державних органів; винесення обов’язкового висновку від громади (для прийняття управлінських рішень на стратегічному рівні) дозволить врахувати їхні інтереси в майбутньому. Особливо територіальним громадам України слід звернути увагу на дотримання вимог до вебсторінок і достовірності, повноти інформації, яка розміщена на них, що дозволить громаді контролювати діяльність органів місцевого самоврядування та здійснювати фінансовий контроль. Проте однією з основних проблем, що стримує розвиток системи громадського контролю, є саме недостатня поінформованість населення про свої можливості впливати на органи самоврядування, оскільки правова грамотність населення є дуже низькою. Таким чином, актуальними завданнями для подальшого вдосконалення цієї сфери є як максимальна прозорість органів місцевого самоврядування, так і здійснення просвітницької діяльності серед місцевих громад. Життєво важливими є питання організації громадських об’єднань, діяльність яких має бути спрямована на задоволення інтересів громади насамперед у формуванні та використанні місцевих бюджетів. 
місцеве самоврядування, громадський контроль, територіальні громади, органи місцевого самоврядування 



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ УДК 336.76 (477)
Лапішко З. Я. Реалізація механізму емісії муніципальних облігацій на фінансовому ринку України / З. Я. Лапішко // Регіональна економіка. – 2013. – №3(69). – С. 136-144.

Літер.: 7


Запропоновано механізм емісії муніципальних облігацій, який включає комплексну систему заходів, що дозволить ефективніше організувати випуск муніципальних облігаційних запозичень та вчасно враховувати зміни, що виникають на фінансовому ринку. Виокремлено етапи проведення аналізу можливостей здійснення емісії та основні показники, оцінка яких дасть максимально об’єктивне бачення доцільності здійснення запозичення. 
емісія, муніципальна облігація, економічні показники, реалізація емісії, фінансовий ринок 


Веб-майстер П. Попадюк