Науково-практичний журнал
УКР   ENG
Регіональна економіка
   Журнал Регіональна економіка -- re2010.03.200

Репозитарій ІРД НАНУ Репозитарій НБУВ Олійник Я. І. Прогноз кон'юнктури ринку електроенергії Західного регіону / Я. І. Олійник // Регіональна економіка. – 2010. – №3(57). – С. 200-207.

Автори

Анотація

Проаналізовано основні прогнозні показники Енергетичної стратегії України на період до 2030 р. Відзначено, що вони потребують корегування з огляду на те, що даний документ складено у 2005 р. і за період 2006-2008 рр. реальні показники розвитку галузі відрізнялися від прогнозованих, а також зважаючи на кризовий стан економіки України. Обґрунтовано недоцільність значного нарощування потужностей на АЕС. Зважаючи на вищезазначене, розроблено прогнозний баланс електроенергії для Західного регіону, в якому передбачено введення в експлуатацію лише одного блоку потужністю 1 ГВт на Рівненській АЕС, зростання потужності (порівняно з 2008 р.) ТЕС в 1,4 разу, ТЕЦ – 1,75 разу, ГЕС – у 8,5 разу, блок-станцій та інших джерел – у 5,2 разу, що призведе до збільшення маневрових потужностей в регіоні та покращення стану електрозабезпечення.

Ключові слова:

електроенергія, Західна електроенергетична система, прогнозний баланс електроенергії, генеруючі потужності, коефіцієнт використання встановленої потужності


Веб-майстер П. Попадюк