Науково-практичний журнал
УКР   ENG
Регіональна економіка
   



Благун Іван Семенович



Благун Іван Семенович

доктор економічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України

декан, завідувач кафедри економічної кібернетики, економічний факультет, ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"

Контакти: blagun@email.ua

Сторінки:



Співавтори



Дмитришин Леся Ігорівна

Кифор Марія Володимирівна

Лещук Галина Василівна



Публікації



Репозитарій ІРД НАНУ УДК 338.487; JEL С10, D33, R20
Благун І. С., Лещук Г. В., Кифор М. В. Економічне моделювання попиту на туристичні послуги в регіонах. Регіональна економіка. 2019. №4(94). С. 87-93. DOI: https://doi.org/10.36818/1562-0905-2019-4-7.

Літер.: 11


Досліджено та проаналізовано тенденції попиту на туристичні послуги у 2018 р. за рівнем доходів і витрат населення із застосуванням економетричної моделі Торнквіста. Обґрунтовано, що при моделюванні попиту та витрат на туристичні послуги необхідною умовою є аналіз середньої величини доходів та видатків населення, відтак запропоновано аналізування доходів і витрат населення України, що формують туристичний попит, здійснювати за децильними групами населення за рівнем доходів, розподілом загальних доходів на одну особу, рівнем витрат на проживання домогосподарств відносно доходів, відсотком витрат на туризм домогосподарствами, витратами на туризм домогосподарствами та еластичністю попиту на туризм. Встановлено середні значення витрат населення на туризм, що дозволило визначити показники еластичності ефективного попиту для кожної децильної групи. Визначені на основі моделі Торнквіста показники еластичності ефективного попиту на туризм більші за одиницю для кожної децильної групи засвідчили про те, що туристичні послуги для вітчизняних домогосподарств відносяться до групи предметів та послуг розкоші. Аналіз значень показників еластичності доходу у кожній групі децилів доходів засвідчив про те, що збільшення доходів домогосподарств сприяє зростанню попиту на туристичні послуги й зростанню частки витрат на ці цілі в бюджетах домогосподарств. 
туристична галузь України, туристичні послуги, доходи і витрати населення, моделювання, еластичність попиту 



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ УДК 330.565.012.23
Благун І. С. Просторово-структурний аналіз доходів населення / І. С. Благун, Л. І. Дмитришин // Регіональна економіка. – 2013. – №1(67). – С. 99-106.

Літер.: 6


Проаналізовано міжрегіональну диференціацію грошових доходів населення за регіонами України за період 2000-2011 рр. та її чинники. Досліджено динаміку середньодушового грошового доходу і його джерел формування. Для оцінки диференціації просторового розподілу грошових доходів населення використано коефіцієнти фондів, загальний і часткові коефіцієнти Джині. 
грошові доходи, міжрегіональна диференціація, коефіцієнт фондів, коефіцієнт Джині 


Веб-майстер П. Попадюк