Науково-практичний журнал
УКР   ENG
Регіональна економіка
   



Горбова Христина Володимирівна



Горбова Христина Володимирівна

кандидат економічних наук

старший викладач кафедри фінансів, обліку і аналізу, Навчально-науковий інститут підприємництва та перспективних технологій, Національний університет «Львівська політехніка»

Контакти: hrystyna.v.gorbova@lpnu.ua

Сторінки:



Співавтори



Віблий Петро Іванович

Карп’як (Гусєва) Марія Олександрівна



Публікації



Репозитарій ІРД НАНУ УДК 331.104(477); JEL J18, O15, R23
Карп’як М. О., Горбова Х. В. Збереження людського потенціалу як основного стратегічного ресурсу розвитку регіонів України в умовах російської агресії. Регіональна економіка. 2022. №2(104). С. 57-62. DOI: https://doi.org/10.36818/1562-0905-2022-2-6.

Літер.: 10


Досліджено сутність категорії «людський потенціал», проблематику його збереження та розвитку як основного стратегічного ресурсу держави та найбільшого багатства нації. Обґрунтовано авторське трактування змісту категорії «людський потенціал», а також поняття капіталізації людського потенціалу. Здійснено оцінювання негативного впливу бойових дій і воєнної агресії Росії на демографічне становище України, а також наслідків цього впливу в короткостроковій і довгостроковій перспективі. Проаналізовано напрями міграційних потоків українських біженців, їхній вплив на економіку країн-реципієнтів. Аргументовано прогнози щодо економічних перспектив України та визначальної ролі демографічного чинника для її подальшого економічного майбутнього. Окреслено основні шляхи для збереження людського потенціалу держави, а також його відтворення в умовах післявоєнного відновлення економіки. 
людський потенціал, демографічний чинник, економічна спроможність, регіональний розвиток, російська агресія 



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ УДК 330.322+336.531.2(477)
Віблий П. І. Перспективи інвестиційного розвитку фінансово-промислових груп в Україні / П. І. Віблий, Х. В. Горбова // Регіональна економіка. – 2013. – №1(67). – С. 60-68.

Літер.: 9


Досліджено особливості інвестиційного розвитку фінансово-промислових груп в Україні. Проведено детальний аналіз основних моделей інвестиційної поведінки фінансово-промислових груп України. Визначено основні особливості моделі інвестування за умов використання наявного потенціалу, моделі інвестування за умов наявності монопольних переваг та моделі інвестування в умовах високого диверсифікованого виробництва. 
фінансово-промислова група, модель інвестування, інвестиційні ресурси 


Веб-майстер П. Попадюк