УДК 336.77:332.2(477) Кашпер Л. П. Еволюція та передумови розвитку земельної іпотеки в Україні / Л. П. Кашпер // Регіональна економіка. – 2008. – №1(47). – С. 165-171. Літер.: 8
Автори
Анотація
Здійснено ретроспективний аналіз виникнення і розвитку інституту іпотеки землі. Аналізується нормативна база регулювання земельних іпотечних відносин. На основі дослідження окреслено проблеми та подаються пропозиції щодо вдосконалення законодавчої бази України.
Ключові слова:
іпотека землі, іпотечний банк, законодавство, правове регулювання іпотеки
Проаналізовані існуючі особливості банкрутства кредитних організацій, які обумовлені специфікою їх діяльності. Розглядаються основні підходи, які використовуються для організацій робіт з ліквідації банків.
банкрутство кредитні організації, конкурентний керівник (ліквідатор)
Розкрито суть поняття природно-ресурсного потенціалу території. Досліджені питання соціально-економічної оцінки природних ресурсів. Визначені пріоритетні напрямки формування регіональної стратегії сталого природокористування, основні завдання та важелі її реалізації.
природно-ресурсний потенціал, стале природокористування, регіональна стратегія розвитку
Досліджено функціональні особливості банківських установ у фінансовій системі України. Розглянуто фінансову систему за внутрішньою будовою та організаційною структурою. Розкрито діяльність банківських установ на кредитному, валютному та фондовому ринках. Визначені перспективні напрями діяльності банків на фінансовому ринку.
Аналізується міжбанківський ринок, який відіграє важливу роль у забезпеченні нормальних умов функціонування грошового ринку. Він є об’єктом державного регулювання, слугує механізмом впливу державних органів влади на діяльність комерційних банків, на стан грошово-кредитної і валютної системи і безпосередньо на економіку в цілому.
Досліджуються еволюція уявлення про економіко-правову суть власності на землю та її вплив на характер земельних відносин, обґрунтовуються напрями їх подальшої оптимізації.
земельні відносини, земельна реформа, форми господарювання