Науково-практичний журнал
УКР   ENG
Регіональна економіка
   



Білик Руслана Сергіївна



Білик Руслана Сергіївна

кандидат економічних наук, доцент

доцент кафедри міжнародної економіки, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

Контакти: ruslanaosadchuk21@gmail.com, r.bilyk@chnu.edu.ua

Сторінки:



Співавтори



Гаврилюк Оксана Володимирівна

Кіцак Микола Михайлович



Публікації



Репозитарій ІРД НАНУ УДК 35:342.25; JEL R13, F20
Білик Р. С., Кіцак М. М. Сучасні маркетингові інструменти управління територіальними громадами. Регіональна економіка. 2023. №4(110). С. 5-12. DOI: https://doi.org/10.36818/1562-0905-2023-4-1

Літер.: 16


У статті представлено теоретичні підходи до застосування механізмів маркетингу на територіальному рівні, а також детально описано складові, що утворюють маркетингову стратегію громад. Опрацьовано особливості використання маркетингових інструментів, включно з моделлю 4Р – продукт, ціну, місце та промоцію на території, які доповнені двома Р – політикою та громадою, що внаслідок зростання децентралізації набувають вагомого значення у розвитку та управлінні громадами через маркетинговий підхід. Особливу увагу приділено сегментації цільових споживачів і маркетинговим дослідженням для ідентифікації потреб цільових аудиторій у контексті надання громадських послуг. Наголошено на необхідності врахування територіальної громади як складної системи з множинністю компонентів, що може бути аналізована з трьох аспектів: адміністративно-територіального поділу, потреб споживачів і секторального аналізу. Використання різноманітних підходів до структуризації маркетингових елементів сприяє зміцненню конкурентних позицій і підсиленню зацікавленості до територій. 
маркетинг, територіальний маркетинг, стратегії, інструменти територіального маркетингу, територіальні громади 



Репозитарій ІРД НАНУ УДК 35:342.25; JEL R13, F20
Кіцак М. М., Білик Р. С. Зарубіжний досвід управління конкурентними перевагами територій. Регіональна економіка. 2022. №4(106). С. 21-26. DOI: https://doi.org/10.36818/1562-0905-2022-4-2

Літер.: 12


У статті проаналізовано особливості управління конкурентними перевагами територіальних громад у кількох країнах Європейського Союзу. На основі проведеного дослідження визначено та обґрунтовано переваги іноземного досвіду, а також встановлено недоліки, на які варто звертати увагу під час імплементації цього досвіду. Обґрунтовано процес реформи децентралізації та її вплив на розвиток територіальних громад у частині використання управлінських інструментів для підвищення конкурентоспроможності територій. Встановлено, що основними інструментами підвищення конкурентоспроможності громад є кластеризація, стратегічне планування та державно-приватне партнерство. Охарактеризовано основні напрями, які використовують низка країн світу для підвищення ефективності розвитку територій. 
територіальні громади, зарубіжний досвід, конкурентні переваги, управління, децентралізація 



Репозитарій ІРД НАНУ УДК 330.322:330(477); JEL E22, E62
Білик Р. С., Гаврилюк О. В. Сучасні проблеми залучення інвестиційних ресурсів в економіку України. Регіональна економіка. 2022. №3(105). С. 106-111. DOI: https://doi.org/10.36818/1562-0905-2022-3-11

Літер.: 14


Окреслено основні риси сучасного етапу розвитку економіки України в контексті зміни принципів і напрямів їх подальшого функціонування. Здійснено аналіз особливостей впливу воєнних дій на розвиток окремих сфер економіки. Основну увагу зосереджено на зацікавленості іноземного бізнесу у стабільності ситуації в Україні, оскільки конфлікти призводять до значних втрат для інвесторів, які створюють тут компанії і вкладають великі кошти. Виявлено загрози, спричинені активними військовими діями і посиленням міжнародної насичення внутрішнього ринку різними продовольчими товарами. Описано етапи, які мають бути спрямовані на формування інвестиційних ресурсів як підприємств, так і держави загалом. Охарактеризовано сучасні виклики та виокремлено заходи щодо змін додаткових можливостей з поліпшення інвестиційного клімату в Україні та активнішого залучення прямих іноземних інвестицій у пріоритетні сектори національної економіки. 
інвестиції, війна, економічні ресурси, підприємства, інфраструктура 



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ УДК 339.923:330.341; JEL F29, O19
Білик Р. С. Кластеризація як інструмент забезпечення конкурентних переваг національної економіки у європейському інноваційному просторі. Регіональна економіка. 2019. №1(91). С. 65-75. DOI: https://doi.org/10.36818/1562-0905-2019-1-8.

Літер.: 13


Розглянуто теоретико-методологічні основи становлення та розвитку кластерів, які є новітнім та ефективним інструментом підвищення конкурентоспроможності національної економіки. Проаналізовано світовий досвід формування та ефективного функціонування кластерних утворень. Визначено переваги об’єднання підприємств у кластери і вплив останніх на розвиток трансферту технологій та інноваційно-інвестиційний розвиток країни та її регіонів в умовах глобальної конкуренції. Досліджено особливості розвитку кластеризації економіки та її новітніх форм. Обґрунтовано доцільність використання механізму кластеризації в Україні на основі досвіду високорозвинених країн світу. Проведено аналіз кластерної політики в країнах-членах ЄС, визначено її особливості та основні тенденції у сучасних умовах. Обґрунтовано доцільність створення і кластерних утворень в Україні як важливого чинника забезпечення інноваційних конкурентних переваг національної економіки в умовах глобального розвитку. Проаналізовано сучасний стан, виявлено проблеми розвитку інноваційно-технологічних кластерів в Україні. Запропоновано напрями вдосконалення державної політики стимулювання створення і функціонування інноваційно-технологічних кластерів в Україні та залучення до їх мережі підприємств, науково-дослідних організацій, університетів і фінансових структур. Розроблено рекомендації щодо впровадження кластерних стратегій в економіці України. 
кластери, кластерізація економіки, конкурентні переваги, європейський інноваційний простір 


Веб-майстер П. Попадюк