Науково-практичний журнал
УКР   ENG
Регіональна економіка
   



Галаченко Олександр Олександрович



Галаченко Олександр Олександрович

доктор економічних наук

професор кафедри економіки, підприємництва та менеджменту, Вінницький інститут ПАТ "ВНЗ "Міжрегіональна академія управління персоналом"

Контакти: halachenko@maup.kiev.ua

Сторінки:



Співавтори



Данило Ярослав Іванович

Попадинець Назарій Миколайович



Публікації



Репозитарій ІРД НАНУ УДК 355.018:364.048.6; JEL І15, І18
Галаченко О. О. Соціоекономічні аспекти ефективності медичної реабілітації учасників бойових дій. Регіональна економіка. 2023. №3(109). С. 40-57. DOI: https://doi.org/10.36818/1562-0905-2023-3-4

Літер.: 60


Розкрито сутність медичної реабілітації учасників бойових дій як важливого аспекту охорони здоров’я, спрямованого на відновлення або поліпшення фізичного, психологічного та соціального функціонування захисників з різними видами бойової травми. Проаналізовано різні види реабілітаційних стратегій (ранній початок, імплементація сучасних технологій, індивідуалізація, соціально-психологічна адаптація тощо), які дають змогу підвищити ефективність та економічність процесу відновлення. Охарактеризовано позитивний соціоекономічний вплив комплексної реабілітації комбатантів, зокрема з інвалідністю, що зменшує витрати на військову охорону здоров’я, пришвидшує одужання, підвищує боєздатність, допомагає реінтеграції в суспільство та фінансовій незалежності ветеранів і забезпечує загальну економічну вигоду. Показано, що інвестиції в реабілітаційні послуги для військовослужбовців не тільки покращують результати для окремих пацієнтів, але й сприяють економічному добробуту суспільства загалом. Наголошено на соціоекономічних перевагах використання інновацій, раннього початку інтервенцій, персоналізації підходів і відповідному розподілі фінансових ресурсів, що забезпечить учасникам бойових дій доступ до своєчасних і належних реабілітаційних послуг. 
медична реабілітація, військовослужбовці, соціальна адаптація, учасники бойових дій, економічна ефективність, витрати 



Репозитарій ІРД НАНУ УДК 338.46:330.15; JEL 338.46:330.15
Попадинець Н. М., Галаченко О. О., Данило Я. І. Туристично-рекреаційна діяльність: еколого-економічні аспекти. Регіональна економіка. 2023. №2(108). С. 117-124. DOI: https://doi.org/10.36818/1562-0905-2023-2-12

Літер.: 13


Досліджено питання визначення туристично-рекреаційної діяльності і вказано на різні підходи до її інтерпретації, а також на відсутність згоди щодо її еколого-економічних структурних елементів. Запропоновано розглядати цю сферу як діяльність, яка має на меті задовольнити потреби в туризмі та відпочинку не тільки місцевих жителів, але і приїжджих з інших регіонів України та країн, використовуючи для цього природні та інші ресурси, що мають туристичну привабливість. Проведено аналіз і класифікацію різних видів туристично-рекреаційних послуг, зокрема еколого-економічні аспекти. Виявлено основні фактори їх привабливості, які формують популярні туристичні напрямки і впливають на специфіку та можливості розвитку туристично-рекреаційної галузі. 
туристично-рекреаційна сфера, економіка, туристично-рекреаційна діяльність, ресурси, екологія 


Веб-майстер П. Попадюк