Науково-практичний журнал
УКР   ENG
Регіональна економіка
   



Кохан Маріанна Остапівна



Кохан Маріанна Остапівна

кандидат економічних наук, доцент

доцент кафедри менеджменту, економічний факультет, Львівський національний університет імені Івана Франка

Контакти: marianna.kokhan@lnu.edu.ua, marianna.kokhan@gmail.com

Сторінки:



Співавтори



Дубинецька Павліна Петрівна

Мазур Анастасія Вікторівна

Садура Оксана Борисівна

Содома Руслана Іванівна



Публікації



Репозитарій ІРД НАНУ УДК 658.114; JEL M29
Дубинецька П. П., Содома Р. І., Кохан М. О., Садура О. Б. Управління змінами як основа розвитку малого підприємництва. Регіональна економіка. 2022. №2(104). С. 124-130. DOI: https://doi.org/10.36818/1562-0905-2022-2-13.

Літер.: 11


За результатами внутрішнього моніторингу малих підприємств зроблено два основні висновки: на підприємствах наявний кваліфікований, ініціативний персонал, який має бажання працювати та здатний виконувати поставлені завдання, незважаючи на складність роботи, високий рівень інтенсивності праці та зростання навантаження; респонденти вважають, що без належного рівня співробітництва між собою, між керівниками та підлеглими, з органами державної влади неможливо досягти високих результатів роботи. Співробітниками охарактеризовано внутрішній стан діяльності підприємств, що є першим кроком на шляху до впровадження концепції «управління змінами» у процесі розвитку підприємництва. З одного боку, це збір інформації, з другого – інструмент «зворотного зв’язку» між керівництвом і підлеглими, з органами державної влади усіх рівнів, що дозволяє відслідковувати динаміку показників щодо конкретних проблем. Комплексний підхід до процесу розвитку підприємств на основі концепції «управління змінами» дасть змогу підвищити ефективність позитивних змін на підприємствах, вивести значну частину їх із тіньового сектору, створити більшу кількість робочих місць, а також підвищити загальний рівень добробуту громадян і держави, примноживши її ВВП. 
управління змінами, мале підприємництво, внутрішній моніторинг, зовнішнє середовище, конкурентоздатність 



Репозитарій ІРД НАНУ УДК 338.1:330.3:332.1:352; JEL R11
Кохан М. О., Мазур А. В. Регіональні детермінанти розвитку екосистеми стартапів у місті Львові. Регіональна економіка. 2019. №4(94). С. 74-86. DOI: https://doi.org/10.36818/1562-0905-2019-4-6.

Літер.: 30


Розглянуто поняття стартапів та екосистеми розвитку стартапів. Досліджено рейтинги інноваційності країн і регіональних екосистем стартапів, чинники впливу на успішний розвиток стартапів. Виявлено головні сильні та слабкі сторони для розвитку стартапів в Україні. Розглянуто рейтинг найкращих регіональних екосистем стартапів у світі. Висвітлено досвід регіонів-лідерів, ефективність яких зумовлена увагою до фінансування, нетворкінгу, розширенням доступів до ринків, залученням та вихованням талантів, накопиченням досвіду та наукових розробок, спеціалізацією та стратегією регіонального фокусування. Враховуючи методологію та результати Global Startup Ecosystem Ranking 2019, емпірично досліджено екосистему стартапів м. Львова. Систематизовано та охарактеризовано стартапи, що працюють у місті, елементи та динаміку міської стартап-інфраструктури. Виявлено ресурсні передумови для успішного розвитку стартапів: фінансування, таланти, досвід, зв’язаність, доступ до ринків. 
стартап, екосистема стартапів, державна підтримка стартапів, бізнес-інкубатори, інноваційна інфраструктура, венчурне фінансування, розумне місто 


Веб-майстер П. Попадюк